ליבוביץ (משמאל) עם גרינברג ובן משה. צילום: באדיבות ליבוביץ, מתוך פייסבוק

ליאורה ליבוביץ, מהפעילות הקרובות ביותר למועמד לראשות העירייה רמי גרינברג בשנים האחרונות, הודיעה אמש (רביעי) על הסרת התמיכה שלה בו. הסיבה, לדבריה: אי הצבתה במקום ריאלי ברשימתו.

גרינברג טרם פרסם מי יהיו חברי הרשימה שאיתם ירוץ למועצת העיר, למרות שחלק מהמתחרים שלו כבר עשו זאת. בין המועמדים המובילים למקום ריאלי ברשימה נמצאים צדוק בן משה, ענת זנזורי ורפי דהן. ליבוביץ, שתמכה בגרינברג בשנים האחרונות ללא סייג, הביעה אכזבה מכך שהוא לא מוכן להתחייב לה על שריון מקום ריאלי ברשימה ונשמעה נסערת.

להלן ההודעה המלאה ששלחה ליבוביץ לגרינברג:

"אחרי הרבה לבטים והתלבטויות ובחינה מדוקדקת ועמוקה של הדברים, אני כותבת לך שחושי העיתונאיים, שמעולם לא איכזבו אותי הביאו אותי למסקנה כי אין לי מקום ברשימתך. למרות שאנו הולכים מזה למעלה משלוש שנים יחדיו, בהם שמעתי ממך נאומים חוצבי להבות אודות הכרת הטוב, חברות, שיתוף פעולה, נאמנות, הקרבה האחד למען השני ולמען תושבי העיר ותחושת השליחות המפעמת.. אני חשה אכזבה עמוקה ממך.

"ככל שחולפים הימים ואנו מתקרבים לבחירות עצמן, ובעקבות מידע שמגיע אליי מכל הקשת הפוליטית בעיר מדי יום , ללא הרף, כי לא מצאת לנכון לשבצני במקום ריאלי ברשימתך זאת למרות פעילותי הציבורית העניפה, כישוריי ויכולותיי, השכלתי וקשריי, והנפשות שעשיתי למענך יום וליל 24/7 בקרב תושבי העיר, בחרת שלא להיות כנה ולומר לי את הדברים.

"בחרת באפשרות הנקלית לסחוט את הלימון עד תום. בימים האחרונים עם יציאתם לאור של סדרת הפרסומים והכתבות בעיתונות המקומית, למרות פנייתי אליך, לא מצאת לנכון  באופן תמוה לשבת עימי, ולעדכנני בפרשה תוך שאתה יודע ומכיר את הרגישות הרבה שלי לנושאים הללו, כפעילה מזה שנים ארוכות למען נשים. הגם שהנני סמוכה ובטוחה כי ידיך נקיות. יחד עם זאת, העדר השיתוף מצידך בסוגיה, מקשה עלי להמשיך ולשלב ידיים עמך.

"לא זו אף זו, הכתף הקרירה שקיבלתי שהתבטאה בשלל עלילות פוליטיות בזויות מצוותך האישי, לא היו ראויות למי ששותפה לדרכך תקופה כה ארוכה. כל פגיעה בי הועברה ישירות  כמידע החוצה תוך שימוש בנתונים כוזבים, ובגיבוי מלא ממך.

"רמי, צר לי, אבל כל התדמית שבנית סביבך התנפצה עבורי ועבור קהל תומכי הרחב שהובלתי עבורך בסקטורים שונים ומגוונים. פגעת בי מאד, זאת ללא הניד עפעף בצורה שאינה מתאימה למי שמתיימר להיות מנהיג חברתי וראש עיר בישראל.

"בהתאם לכך, ובעקבות זאת הריני להודיעך כי אני מסיימת את פעילותי במסגרת מטה הבחירות שלך ומחזירה אליך כל סמכות שניתנה לי מטעמך. הדבר תקף גם לגבי עו"ד אלון וולקוביצקי ששותף מלא לדרכי ולפעילותי. הודעתי זו נכנסת לתוקף מיידי".

מטעמו של רמי גרינברג נמסר בתגובה: "ליאורה בשיחה עם רמי הבהירה את הדברים והמניעים שלה שעוסקים בדירוג ברשימה למועצת העיר ותו לא. כפי שציינה, היא הרגישה שלא תקבל מקום במקומות הראשונים ברשימה וזה המניע היחיד לפעולתה וזה הובהר על ידה בצורה חד משמעית.

אנו ממשיכים בעשייה למען תושבי פתח תקוה ובקרוב נעדכן על תמיכות וחבירות נוספות מצד אישים חשובים וקבוצות גדולות בעיר וגם נציג את הנבחרת הטובה ביותר למועצת העיר, נבחרת מקצועית רווגונית, מכלל השכונות שמגובה באנשי מקצוע בתחומים רבים. כל אלו יגבו את רמי גרינברג עד לנצחון ואחרי כן בראשות העיר ובהפיכת פ"ת למצוינת".