ספיר אדמקה

ספיר אדמקה. צילום: באדיבותה

קוראים לי ספיר אדמקה, אני בת 17 וחצי ואני גרה באזור התחנה המרכזית.

אני מתכוונת ללכת להצביע בבחירות הקרובות לראשות העיר. אני חושבת שעל כל תושב ותושב בעל יכולת הצבעה המתגורר בפתח תקווה יש חובה ללכת להצביע, יש לנו את היכולת להשפיע ולבחור מישהו שאנחנו סומכים עליו ומישהו שבאמת יחולל שינוי לטובה בעיר הזו! כי באמת הגיע הזמן.

אני מרגישה שיש לי סוג של אחריות ללכת ולהצביע, אני מתכוונת להצביע למי שבאמת מתכוון לדאוג לדברים שאכן יש צורך לטפל בהם בדחיפות. פתח תקווה זו הבית שלי, נולדתי וגדלתי כאן כל מקום בפתח תקווה הוא מקום חשוב ולכן לראש העיר שייבחר צריך להיות אכפת מכל אזור ואזור בעיר. הייתי רוצה לשנות בעיר את הכבישים, ישנם עדיין המון בניינים ישנים שזקוקים לפרויקט תמ"א 38 ואני חושבת שזה צריך להיעשות בדחיפות! וגם לטפל בדחיפות בההזנחה שמתרחשת במרכז העיר. אני חושבת שרוב בני הנוער לא ממש מתעסקים במה שקורה בעיר וזה פחות מעניין אותם וחבל שזה ככה כי לכולם זה צריך להיות אכפת, אני אישית לא פעילה בעיר אבל אני כן מתעדכנת בדברים שקורים וכן חשוב לי שייעשה פה שינוי טוטאלי.

ברק שפר

ברק שפר. צילום: באדיבותו

ברק שפר, בן 17. נולדתי באם המושבות הישנה ועברתי בגיל 6 לבניין באם המושבות החדשה ומאז אני גר שם. להצביע בעיניי זו לא זכות, אלא חובה. למה שאדם יוותר  על היכולת להשפיע כיצד החיים שלו יראו? להצביע בפעם הראשונה זו אחריות גדולה וגם דילמה לא קטנה. כמישהו שזה עתה נכנס למאגר המצביעים, יש חלק גדול של מועמדים שאיני מכיר כלל וכלל, ואת דעותיהם האמיתיות של אלו ששמעתי עליהם קשה למצוא. אני חושב שצריך להתייחס בכובד ראש לכל הצבעה ולא להצביע בצורה עיוורת.  

אני אוהב בעיר את האנשים, המגוון שלהם. אני אוהב את החינוך וההשקעה בו. אך לדעתי התשתיות שלנו לוקות בחסר, בלשון המעטה. תשאל כל תושב של אם המושבות, שכונה שאוכלוסייתה מונה מעל 20,000 לפי הערכותיי, והוא יענה לך שהשכונה מוקפת בפקקים. גיסין, משה סנה והגרוע שמביניהם - דרך אם המושבות. כל כך הרבה רכבים שמגיעים לכלכך הרבה יעדים - הרכבת, כבישים 4 ו5, תל אביב, פארק אזורים וכו', צריכים לעבור דרך כביש שבחלקו מונה רק נתיב אחד לכל כיוון. לצערי גם הרכבת הקלה לא תפתור זאת כיוון שהיא נמצאת ליד הרכבת ולא בתוך השכונה ולכן כדי להגיע אליה צריך לעבור גם בפקק.  

אני נכנסתי לפוליטיקה ברגע שנכנסתי לעולם - תמיד היו לי דעות מאוד חזקות לגבי הכל וגם תמיד הייתי פעיל חברתית, בין אם במוסדות החינוך שעברתי בהם או במפלגה אליה אני משוייך. בני נוער לא מצביעים כי אף אחד לא טורח להסביר להם את החשיבות של העניין. מבחינתנו, זה חופש גדול עכשיו ותעזבו אותנו בשקט, צריך לשנות את זה. ההצבעה היא אישית וחסויה, ואני מעדיף להשאיר אותה כזו.

מור סלחוב

אני מור סלחוב, בת 18 מפתח תקווה, משכונת נווה דקלים.  כמובן שאני הולכת להצביע, זו לא הייתה התלבטות, עד שיש לי בתור בת נוער את האפשרות לשנות ולשפר, אני אעשה את זה.אני יודעת שיש כאלו שלא רוצים להצביע ואומרים לעצמם ״הקול שלי לא כל כך משנה״ אבל כל קול הוא שווה וקול אחד יכול אף להכריע מי לבסוף ייבחר ולכן צריכים להצביע, כי בסופו של דבר זו העיר שלנו ואנחנו רוצים להרגיש כאן הכי בנוח.

האמת שזה די מרגש להצביע בפעם הראשונה, זה מרגיש כאילו עברתי שלב בחיים לשלב שבו יש לי זכות להצביע והפכתי לאדם בוגר יותר, באמת מרגש. הדברים העיקריים שחשובים לי בעיר זה קודם כל הטיפוח של העיר, הגנים, בתי הספר שיקבלו תקציבים שווים, שגם את האזורים החלשים יותר ישפצו כי זה לא הוגן. ושראש העיר יהיה אדם ליברל בעל ראש פתוח שיכול להכיל ולקבל את כל סוגי האנשים.

הייתי רוצה לשנות את העובדה שרק האזורים החזקים יותר כמו למשל - אם המושבות מקבלים טיפוח, אני חושבת שגם האזורים כמו מרכז העיר וכו׳ צריכים לעבור שיפוץ, הכבישים מסוכנים ומשובשים בהרבה אזורים בעיר וגם את זה צריך לשנות. דעתי על מדוע בני נוער מצביעים פחות זה בגלל שבני נוער עדיין לא מודעים לכוח שלהם, והאמת שאף אחד לא טורח להזכיר להם, אנחנו לא חיים במדינה שמעודדת בני נוער על בסיס יום יומי ובגלל זה הם לא ישתמשו בקול החשוב שלהם בשביל להשפיע. אני לא פעילה במועצת העיר אבל הייתי פעילה במתנס ורבר והופענו במקומות וגם זה חלק מלתרום לעיר אני מאמינה.

שחר וייך

שחר וייך. צילום: באדיבותה

היי שמי שחר וייך בת 17, מתיכון בן גוריון בפתח תקווה. אני אצביע בבחירות הקרובות ואני מציעה גם לבני גילי להגיע,להצביע,וכמובן לנסות להשפיע על העיר שלנו.  זאת השנה הראשונה שאני ובני גילי נוכל להצביע ולהביע את דעותינו לגבי התנהלות העיר.

קולנו ישפיע על עתידה של העיר שלנו.  כמו שכבר אמרתי כשניתנת הזכות להצביע בפעם הראשונה אנו הנערים יכולים להביע את עמדתינו בנושא ההתנהלות בעירייה ולנצל את הכוח שקיבלנו למטרה טובה. השנה אני אנצל את הקול שקיבלתי לשינוי העיר, חשוב לי לשנות את פעילות הנוער בעיר מפני שהתעסוקה בעיר לבני הנוער לא משתלמת ולא מושכת וכמובן לא מספקת את צורך הנוער בעיר.

אני ילדה דעתנית שרוצה להביע את דעותיה בציבור כמו הרבה נערים בגילי, וכאשר ניתנת לי הזכות לשנות ולהצביע אין סיבה שאני לא אנצל אותה. אמנם בני גילי אינם מתעניינים בנושא העירייה בפתח תקווה ופחות מביעים את דעותיהם מכיוון שזה פחות נוגע אליהם.  בבחירות הקרובות אני אצביע לרמי גרינברג. אני חושבת שהוא מתאים להנהיג את עירונו מכיוון שהוא צעיר,כריזמטי,שאפתן ושומעים בדבריו שהוא רוצה ומסוגל לעשות שינוי בעיר שלנו.

דן חבקין

דן חבקין. צילום: באדיבותו

שמי דן חבקין , לומד בכיתה י״ב בתיכון בן גוריון בפתח תקוה לדעתי. ברגע שניתנת זכות ההצבעה, אדם בגיל צעיר יחסית מקבל כוח לידיים שלו. החשיבות של ההצבעה היא קריטית ביותר מפני שראש עיר לא מתחלף בתדירות כל כך גבוהה, ובחירת ראש העיר בבחירות הקרובות, ישפיע על עתידינו בעיר שגדלנו וחונכנו בה.

השנה אוכל להצביע בפעם הראשונה, זכות זו הוא זכות חשובה מאוד ומרגשת אותי אישית. בזכות זכות זו , אנחנו הנערים זוכים להרגיש לראשונה את עולם המבוגרים, ובפעם הראשונה ניתנת לנו זכות ההשפעה על עתידינו.

אני חושב שכשאנו היינו ילדים קטנים יותר, הגינות היו מטופחות יותר, ולדעתי נעשה עוול לילדים הקטנים של ימינו שתחזוקת הגינות לא בסדר העדיפויות של העירייה הנוכחית.

בני הנוער לא מבינים את הכוח שניתן להם עם הגיעם לגיל 17. בני הנוער בימינו לא מאמינים שקול יחיד ישנה את תמונת המצב. אך בני הנוער צריכים להבין שאם כל אחד מהם יתן את קולו, תמונת המצב תשתנה באופן משמעותי. אני מתכוון להצביע לרמי גרינברג. אני חושב שהוא מתאים לתפקיד מפני שהוא צעיר, הוא שאפתן, דעתן וכריזמטי. לדעתי, אדם כמו רמי, מסוגל לחולל שינוי בעירנו.

מיכל בושארי