רמי גרינברג. צילום: ריאן

בלגן במטה של רמי גרינברג: פעילים בקרבת המועמד לראשות העירייה מספרים על בעיות במטה הבחירות שלו ברחוב שטמפפר, לרבות ריב עם המנהלת רחל פרידיונג, שהגיע לטונים צורמים במיוחד. "רמי לא מרוצה וגם היא לא מרוצה", מספר גורם המכיר את המטה מקרוב. "יש ביניהם ריב גדול בגלל שהקמפיין לא מתרומם והשטח מת. היא כנראה בדרך החוצה".

על מה הסכסוך?

"שניהם רוצים קמפיין שונה. היא דורשת שהוא ירחיק פעילים מסוימים. כל המטה שם מורכב מאנשים, שהסלידה מאיציק ברוורמן מאחדת אותם. קמפיין שמבוסס על נקמה ולא על אידיאולוגיה לא יצליח. זה מתכון למריבות כי כל אחד רוצה חתיכה מהרווח אחר כך".

פרידיונג עצמה היתה בעברה מקורבת לברוורמן, ולטענת בכיר בעירייה היא ציפתה לקבל את תפקיד מנכ"ל מקפ"ת, אולם לשווא. "ברוורמן לא רצה לתת לה את זה כדי שלא יגידו שהוא ממנה מקורבים", הוא מספר. "לכן היא חתכה ועברה לגרינברג. עכשיו גם איתו יש לה סכסוך".

לטענתו, הריב בינה לגרינברג היה מר, והיא הטיחה בו שהוא לא משתף פעולה איתה ושהיא למעשה ממודרת. "יש כמה תורמים לקמפיין של רמי ששמו עליה וטו ורוצים שהיא תתפטר ותצא ממעגל מקבלי ההחלטות", הוא מוסיף.

"היא מציגה כלפי חוץ שהכל בסדר, אבל זה ממש לא ככה".

התקשרנו לפרידיונג בניסיון לקבל ממנה תשובות על הסערה שמתחוללת במטה.

שלום רחל, מה שלומך?

"אני בסדר גמור, מה שלומך?".

אני בסדר, רציתי לשאול אותך מה קורה במטה של גרינברג. יש עדויות למריבות וחיכוכים קשים ביניכם.

"אני לא יודעת מאיפה הבנת את זה. הכל בסדר בינינו".

את נשארת מנהלת המטה שלו?

"כן, חד משמעית. אבל עכשיו בגלל שביקשת תגובה תצטט אותי בבקשה כמו שאני אמרתי: ב־30 באוקטובר מצביעים בשני פתקים. הראשון לרמי גרינברג ראש העירייה הבא, והשני לסיעה שהוא עומד בראשה. בהצלחה לכולם".

והכל בסדר עם הפעילים? מה עם הקמפיין?

"אנחנו עושים הכל בצורה מסודרת, עובדים קשה והכל מצוין".

רמי גרינברג סירב להתייחס לנושא.