בורשבסקי. צילום: גיל לרנר

מתמודד נוסף לראשות עיריית פתח תקוה: חבר מועצת העיר, גנאדי בורשבסקי, הודיע אמש (ראשון) על התמודדותו. בהודעה ששלח אתמול לחבריו, הודיע על כך רשמית וכתב: ”רציתי שתהיו הראשונים. תודה על הצטרפותכם ותמיכתכם“.

כבר תקופה ארוכה שהיו שמועות סביב התמודדותו של בורשבסקי (51) לראשות העירייה, אך רק כעת הוא הכריז על כך באופן רשמי. בורשבסקי, נשוי ואב לשניים, מכהן כחבר מעצת העיר משנת 2001 במסגרת הרשימה ”פתח תקוה ביתנו“. בין היתר, הוא שימש כיו“ר מקפ“ת (מרכזים קהילתיים פתח תקוה), יו“ר האגף לקליטת עלייה וחבר בוועדות שונות. בעבר הוא היה גם חבר בהנהלת העיר, אך בחמש השנים האחרונות הוא חבר אופוזיציה. 

לבורשבסקי תמיכה רחבה מאוד בקרב יוצאי ברית המועצות בעיר ואין ספק שכניסתו למירוץ לראשות העירייה יגרע קולות משני המועמדים המובילים: איציק ברוורמן ורמי גרינברג.

”אני רואה אהדה כלפיי בקרב הציבור בעיר והציבור רוצה לתמוך בי“, אמר בורשבסקי. ”אני מאוד מקווה שאהיה הפתעת הבחירות ואני יודע שיש לי מה להציע לכלל תושבי פתח תקוה“. בורשבסקי אמר עוד כי בימים הקרובים יפרסם את מצע הבחירות שלו. ”כיום יש וואקום בפתח תקוה וצריך לעשות סדר“, ציין. ”לצערי, אין אף אחד כיום שיכול לעשות כאן סדר ולכן החלטתי להתמודד. אני המועמד היחיד שיכול ורוצה לעשות כאן סדר“.

מה זאת אומרת?

”פתח תקוה היא עיר גדולה והכל צריך להתנהל בצורה סבירה ועניינית. הדברים צריכים לעבוד כאן לפי הספר ולא לפי מפתחות פוליטיים“.

עם מי לא תשב בקואליציה?

”אני לא פוסל אף אחד על בסיס אישי. כל אחד צריך לקבל את הייצוג שלו ולצערי היום לא כל האוכלוסיה מיוצגת. אני לא מדבר רק על אוכלוסיית יוצאי ברית המועצות לשעבר, אלא על אוכלוסיות רבות בעיר שכלל לא מיוצגות במועצה. לאחר הבחירות יהיה זמן לגבש קואליציה רחבה על בסיס העקורונות שאנו מובילים“.

מי יהיה ברשימה שלך למועצת העיר?

”הרשימה עדיין לא סגורה. בימים הקרובים נקבל החלטות ונפרסם את המידע לציבור“.