רמי גרינברג. צילום: יח"צ

"בעיצומה של מערכת בחירות המסתמנת כסוערת במיוחד, זה הזמן לעצור ולדרוש משחק דמוקרטי הוגן לכל המועמדים לראשות העיר ולכל הסיעות למועצת העיר. אין ברצוני להלין במאמר זה על ההשחתה החוזרת ונשנית של שלטי הבחירות שלי, שכן, נושא זה מצוי כעת בחקירת הגורמים המוסמכים.

כך או כך, התושבים שייתנו את אמונם בדרכי לא יעשו זאת בגלל תליית שלט כזה או אחר. אלא משום הערך המוסף שאביא לראשות העיר לצד הערכים שינקתי מקטנות ושאיפותיי הכנות והאמתיות להוביל את פתח תקוה למצוינות בכל התחומים.

פתח תקוה היא העיר החמישית בגודלה המונה למעלה מ-260 אלף תושבים שמגיע להם את הטוב ביותר. אולי אני תמים, אולי סתם נאיבי, אך אני רוצה לקוות שטובת העיר והתושבים היא – ורק היא – עומדת לנגד עיניהם של אלו המבקשים להנהיג אותה – הן במועצת העיר והן בראשותה.

ביסוד ההנחה הזו, אני מבקש לנצל את הבמה המכובדת ולקרוא לכל המועמדים – כבדו את עצמכם וכבדו את התושבים שאותם אתם מתיימרים לייצג. אם אתם מבקשים להביא את העיר פתח תקוה כמקור לגאווה לאומית, קחו אחריות ותשמשו דוגמא מנהיגותית וערכית לשאר מערכות הבחירות בארץ.

תציגו את עצמכם, את החזון לו את מייחלים, תראו בקיאות בצרכי העיר ותגלו שייכות ואכפתיות למצוקותיו של התושב – אני סבור כי רק כך תזכו לממש את רצונכם בבניין העירייה.

תם זמנה של הפוליטיקה הקטנה והתככנית, הציבור צמא לאמת ולא לזו הנעשית במירמה ובמחשכים. אם יש צורך להאיר את כשליו של האחר שמתמודד במקביל אליכם, עשו זאת באחריות תוך שימת לב מרבית לגבול הפוגעני שאסור לחצותו. כך נוכל להבטיח מערכת בחירות הוגנת שמכבדת אותנו ואת התושבים שלמענם אנחנו מבקשים להתמודד ולשנות.

שיהיה בהצלחה לכולם וזכרו – פ"ת ותושביה ראויים לטוב ביותר – הן במנהיגות והן בעשייה. תשאירו את ההתקוטטות הלא עניינית לתכניות ריאליטי עתירות רייטינג ותתמקדו בעשייה אמיתית ודאגה לתושב".