ראש עיריית פתח תקוה איציק ברוורמן הודיע כי יתרום את תוספת השכר שלו לטובת ארגון נכי צה"ל בעיר.

על פי הודעת העירייה, בימים הקרובים הוא יעביר את התרומה הראשונה: "בעידן הנוכחי, כשמערכות הבריאות והרווחה קורסות – אני תורם לאלה שהקיזו דמם ושילמו בבריאותם עבור ביטחוננו".

ברוורמן הודיע אמש (ראשון) כי הוא תורם סכום זה מטעמים ערכיים, לאחר שהודיע שהוא מוותר על העלאת השכר בשל המחסור התקציבי למערכות הרווחה והבריאות, כמו לניצולי השואה והנכים.

המחווה של ראש העיר ברוורמן לארגון נכי צה"ל בפתח תקוה נעשית, לאחר שבימים אלה אישר שר הפנים את תוספת השכר לראשי הערים והרשויות המקומיות ברחבי המדינה. מדובר ב-551 נושאי משרות אלה, ששכרם צמוד לשכר השרים. אולם, ראש העיר פתח תקוה הודיע כאמור שהוא מעדיף שכסף זה יינתן למטרות חברתיות ראויות.

"לא מרגיש לי נכון וראוי להעלות את שכרי, כאשר אזרחי ישראל מתמודדים עם בעיות גדולות שמצריכות התייחסות תקציבית אחרת. לא ראוי לעשות זאת כשהנכים מפגינים ברחובות וניצולי השואה עדיין לא קיבלו את מה שהמדינה חייבת להם. כשמערכות בריאות ורווחה קורסות, אין מקום להשקיע בהעלאת שכר של נבחרי הציבור" ציין ברוורמן.

ברוורמן פנה להנהלת ארגון נכי צה"ל והודיע על כוונתו: "אין צורך להכביר במילים אודות תרומתכם העצומה לביטחונה, קיומה ושגשוגה של מדינת ישראל. אתם שהקזתם את דמכם למען העם והארץ, ראויים לקבל את תרומתי אשר ייעדתי למטרה נעלה זאת", כתב ברוורמן.